Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

450 i Höstspark- lottningen klar

Närmare 450 fotbollssugna elever i Köpings skolor har redan planerat in att delta i den traditionella Höstsparken, som arrangeras av Köping FF i Karlbergshallen. Lottningen presenteras här och nu.

Annons
Eftertraktad pokal

Årets upplaga som inleds på måndag 1 november, har samlat 49 klasslag som kommer att fylla KB-hallen under fyra dagar, med sannolikt rafflande finaler på kvällen den 4 november.

Så spelar alla lagen:

Måndag 1 november:

0.30: 4 A Malma- 4 B Elund

10.50: 4 A Nyckel- 4 B Nibble

11.10: 4 A Malma- 4 A S.t Olov

11.30: 4 B Elund- 4 A Nyckel

11.50: 4 B Nibble- 4 S:t Olov

12.10: 5 AB Nyckel- 5B S:t Olov

12.30: 5 A Elund- 5 B Nibble

12.50: 4 A Malma- 4 A Nyckel

13.10: 4 B Elund- 4 B Nibble

13.30: 5 AB Nyckel- 5 A Elund

13.50: 5 B S:t Olov- 5 B Nibble

14.10: 4 A S.t Olov- 4 B Elund

14.30: 4 A Malma- 4 B Nibble

14.50: 4 A Nyckel- 4 A S:t Olov

15.10: 5 AB Nyckel- 5 B Nibble

15.30: 5 B S:t Olov- 5 A Elund

Tisdag 2 november:

09.10: 4 A Elund- 4 A Nibble

09.30: 4 Munktorp- 4 B S:t Olov

09.50: 8 B Karlberg- 8 A Karlberg

10.10: 8 Epsilon Sche-8 Malma

10.30: 8B Karlberg- 8 Delta, Sche

10.50: 4 A Elund- 4 Munktorp

11.10: 4 A Nibble- 4 B S:t Olov

11.30: 8 A Karlberg-8 Epsilon,Sche

11.50: 8 Malma- 8 Delta, Sche

12.10: 5 A S:t Olov- 5 B Elund

12.30: 8B Karlberg-8Epsilon Sche

12.50: 4 A Elund- 4 B S:t Olov

13.10: 5 Munktorp- 5 A S:t Olov

13.30: 4 A Nibble- 4 Munktorp

13.50: 5 B Elund- 5 Munktorp

(Åk 5-matchen ovan är korrekt, felskrivet i utskickat pappersprogram)

14.10: 8 A Karlberg- 8 Malma

14.30: 8 Delta, Sche- 8 A Karlber

14.50: 8 B Karlberg- 8 Malma

15.10: 8EpsilonSche-8Delta, Sche

15.30: Åk 5 Semi grupp 2,

segr – tvåan

Onsdag 3 november:

09.10: 6D Karlberg- 6 Delta, Sche

09.30: 6 Malma- 6 A Karlberg

09.50: 6 B Karlberg- 6 C Karlberg

10.10: 6 D Karlberg- 6 Malma

10.30: 6 Delta, Sche- 6 A Karlberg

10.50: 6C Karlberg-6Epsilon,SchE

11.10: 6 D Karlberg- 6 A Karlberg

11.30: 6 Delta, Sche- 6 Malma

11.50: 6B Karlberg-6 Epsilon Sche

12.10: 08 Spc- 09 Bpa

12.30: 10 Spa- 08 Te

12.50: Åk 6 Semi grupp 2,

segr – tvåan

13.10: 08 Bpa- 10 Hr

13.30: 08 Spc- 10 Spa

13.50: 09 Bpa- 08 Te

14.10: 10 Hr- 09 EC

14.30: 08 Spc- 08 Te

14.50: 08 Bpa- 09EC

15.10: 09 Bpa- 10 Spa

15.30: Ullvi segr gr 1- segr gr. 2

Torsdag 4 november:

11.30: 7A Karlberg- 7 SigmaSche

11.50: 7 D Karlberg- 7 B Malma

12.10: 08 Met- 09 Spa

12.30: 08Bpb- 09 Te

12.50: 7Sigma, Sche-7 Epsilon

13.10: 7 B Malma- 7 B Karlberg

13.30: 09 Spa- FC Somalia

13.50: 09 Te- 10 Spb

14.10: 7A Karlberg- 7 Epsilon

14.30: 7D Karlberg- 7B Karlberg

14.50: FC Somalia- 08 Met

15.10: 08 Bpb- 10 Spb

15.30: 9 Epsilon,Sche- 9B Malma

”uppvärmning för finalmatch”

15.50: Åk 7, segr gr 1- tvåan gr 2

16.10: Åk 7, segr gr 2- tvåan gr 1

16.30 Ullvi, segr gr 3- segr gr 4

Finaler:, torsdag 4 november:

17.30: Åk 4

18.00: Åk 5

18.30: Åk 6

19.00: Åk 7

19.30: Åk 8

20.00: Åk 9

20.30: Ullvi

Annons
Annons